Комунальне некомерційне підприємство "Путивльська міська лікарня" Путивльської міської ради

ПРО НАС

КНП «Путивльська міська лікарня» знаходиться на півночі Сумської області в 18 км від ворожого кордону і надає медичну допомогу населенню двох прикордонних громад: Путивльської та Новослобідської. 

 

Особливістю закладу є те, що заклад надає як первинну медичну допомогу так і вторинну спеціалізовану медичну допомогу на амбулаторному та стаціонарному рівнях.

 

Пріоритетним напрямком діяльності закладу є надання якісної, доступної та вчасної медичної допомоги, а саме: первинної медичної допомоги, спеціалізованої лікувально-діагностичної медичної допомоги, стаціонарної допомоги та паліативної медичної допомоги  ( мобільної і стаціонарної)

 

Лікарня являється загальним лікувальним закладом в спроможній мережі госпітального округу і надає всі необхідні базові медичні послуги.

 

Ліжковий фонд закладу становить  79 ліжок, функціонує 2 терапевтичних відділення з терапевтичними, неврологічними, педіатричними  та ліжками паліативної допомоги та хірургічне відділенням з хірургічними, травматологічними та  гінекологічними ліжками. Також до складу лікарні входить амбулаторно-поліклінічне відділення на 375 відвідувань  та відділення первинної медичної допомоги, де задекларовано всього - 15565, з них дорослого населення - 13222 особи та дитячого населення – 2343 особи. 

 

В амбулаторно-поліклінічному відділенні ведеться прийом за 18 лікарськими спеціальностям, а також працює денний стаціонар,  де надають кваліфіковану  медичну допомогу пацієнтам, які не потребують цілодобового лікарського та медсестринського догляду. 

 

З 01.04.2020 р. КНП «Путивльська міська лікарня» Путивльської міської ради працює за договором з Національною службою здоров’я України про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій. Постійно розширюється спектр надання медичних послуг.

 

 

 

За два роки з часу повномасштабного вторгнення лікарня ні на один день не припиняла свою роботу, надаючи висококваліфіковану допомогу. Всі медичні працівники залишилися на своїх місцях. Звісно, війна внесла в роботу закладу свої корективи, дала поштовх для перегляду пріоритетів та розвитку в нових умовах. Лікарі хірургічного профілю опанували військову медицину і тепер вправно справляються з вогнепальними пораненнями, бойовими та мінно-вибуховими травмами. Лікарями відділення первинної медичної допомоги надаються послуги  базової психологічної допомоги в межах своєї компетенції. Всі лікарі загальної практики сімейної медицини, терапевти та медичні сестри відділення первинної медичної допомоги пройшли спеціальні навчання в межах Національної програми психічного здоров’я та психосоціальної підтримки з ведення поширених психічних розладів на первинному рівні медичної допомоги із використанням керівництва  mhGAP   та сертифіковані. 

 

Для  покращення якості  та доступності медичної допомоги проводиться навчання лікарів за суміжними спеціальностями.

 

З метою забезпечення доступної медичної допомоги мешканцям прикордоння в КНП «Путивльська міська лікарня» працює мобільна медична бригада, створена за співпраці з Сумською обласною організацією Товариства Червоного Хреста України. 

 

Мета мобільної медичної бригади – надання первинної медичної допомоги та забезпечення ліками в умовах війни у найвіддаленіших населених пунктах громади, в тому числі в п’ятикілометровій зоні від кордону з країною-агресором російською федерацією. 

 

У складі бригади працюють лікар загальної практики сімейної медицини та медичні сестри. При виїзді бригади пацієнтам надається консультативна допомога лікарем в місці роботи бригади, а також вдома пацієнтам, що не здатні самостійно пересуватись. За результатами огляду надаються безоплатно лікарські препарати на 10-14 днів до наступного виїзду бригади.

 

 

 

Медичним обладнанням заклад забезпечений відповідно до специфікації для укладення договорів з НСЗУ: наявне лабораторне, діагностичне та лікувальне обладнання. Постійно проводиться оновлення матеріально-технічної бази, не зважаючи на складі умови сьогодення. 

 

 

 

Оновлюється парк санітарного транспорту.  

 

 

 

В умовах військового часу та враховуючи наближеність розташування лікарні до кордону, проводиться робота по забезпеченню автономізації та життєстійкості закладу. 

 

З метою забезпечення безперебійного електропостачання в разі аварійних ситуацій в закладі встановлені та функціонують дизельні та бензинові генератори. Наявність автономного електропостачання забезпечує сталу роботу закладу і можливість надавати медичну допомогу у разі відсутності централізованого електропостачання.

 

Автономна котельня, обладнана твердопаливними котлами, дає можливість опалювати заклад взимку і підтримувати комфортні температурні умови перебування хворих.